Vláda chce dotovat stanice na zemní plyn aneb Přicházejí noví pumpaři od Zlaté podkovy

02.12.2015 09:21
Politici mají asi pocit, že dotace rostou na stromě a oni je jenom sklízí. Pánové ministři, abyste mohli jednotlivcům dotovat jejich podnikání, musíte další podnikatele a zaměstnance nejdřív okrást o jejich peníze.
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce začít dotovat výstavbu dalších plnících stanic na stlačený zemní plyn (CNG) do aut. Dosud se jich u nás přitom postavilo už sto bez jakékoliv státní podpory. Úřad má v plánu postavit tři sta dalších.
 

Dotovaný kapitalismus

Já osobně jsem si myslel, že kapitalismus je o tom, že když podnikatel "ucítí" dostatečnou mezeru na trhu, spočítá si, zda se to vyplatí, získá investice a tuto tzv. díru vyplní, protože očekává zisk. Socialisté v rámci falešného dobra pro všechny to cítí jinak.
Jistě určitě zde není dostatečné množství plnících stanic, ale jestliže někdo má v první řadě zájem o prodej vozidel na CNG, tak je to výrobce těchto vozidel. Proč se tedy slavný akční rada moudrých nejprve nedomluví na podpoře tam? Proč musí ihned tahat peníze z kapes daňových poplatníků, kterým je CNG úplně ukradené, protože mají schválená ekologická vozidla a chtějí parkovat v obchodních centrech, nemocnicích apod., kam vozidla na plyn nesmí. 
Nebo se tím zvýhodní nějací šíbři, kteří teď postaví další plnící stanici, aby mohli převálcovat ty současné, které si o dotacích mohly nechat jen zdát. Díky dotaci budou mít nové stanice nefér konkurenční výhodu. A až ty původní krachnou, nové dotované zvýší ceny. Nebo čekáte snad něco jiného?
 

Přidejte se zdarma:

 Tvorba  webových stránek a SEO optimalizace pro vyhledávače.

Autosalon Škoda a Audi a online poptávka.

Outdoorové a auto kamery a HUD displeje do auta.

Značkové sportovní  boty  a outdorové oblečení HI-TEC.

Taktické boty a obuv Magnum.

Ceník vrtané studny online.

Bazar zahradního nábytku online.