Vítkovice chtějí být lídrem trhu v nabídce CNG na benzinkách

10.12.2014 13:00
Strojírenská firma Vítkovice Machinery Group Jana Světlíka výrazně rozšíří síť čerpacích stanic, kde nabídne řidičům aut prodej stlačeného zemního plynu CNG. Do konce příštího roku chce firma pokrýt nabídku na 25 benzinkách a postupně se chce stát lídrem trhu.
„Letos do konce roku bude mít firma 15 plnicích stanic, příští rok přibudou další, takže bude mít celkem dvacet CNG plniček v síti Benziny a dalších pět mimo tuto síť. Dnes otevřela desátou plničku, a to u Mladé Boleslavi. V síti Benziny je jich tak nyní otevřených pět,“ řekla ve středu iDNES.cz mluvčí firmy Eva Kijonková.
Plnicí stanice u Mladé Boleslavi je zatím nejvýkonnější z plně veřejných plniček umístěných na čerpacích stanicích. Obslouží zhruba tisíc aut denně. Společnost už provozuje CNG stanice třeba v Ostravě, v Jeseníku a v polském Sosnovci. Otevřená je už i plnicí stanice na refýži Benziny u Litomyšle a ve Zlíně.
Vítkovice mají podle ČTK ambice stát se největším hráčem v prodeji CNG. Dosud se v oblasti CNG zabývaly především výrobou bezešvých ocelových lahví. Budování vlastních čerpacích stanic tak byl podle generálního ředitele Světlíka logický krok. „Pro příští rok plánujeme zřízení dalších minimálně dvaceti stanic. Projekt je ale dlouhodobý, omezený pouze budoucí nasyceností trhu v ekonomicky přínosných lokalitách,“ uvedl.
Trh se CNG stanicemi chce strojírenská firma rychle dobýt právě díky spolupráci s čerpadlářskou sítí Benzina, kde bude umisťovat svá plnicí místa. Bude se soustředit na hlavní tahy.
Vítkovice zároveň jednají o spolupráci se Škodou Auto, která se na zemní plyn jako alternativní pohon zaměřila. Vedle městského vozu Citigo letos automobilka představila novou Octavii na CNG, která láme prodejní rekordy.
V Česku bude na konci roku podle Českého plynárenského svazu zhruba 80 stanic na CNG. V zemi jezdí přes osm tisíc aut na zemní plyn a nabídka automobilek čítá přes 35 modelů.
 

Přidejte se zdarma:

 Tvorba  webových stránek a SEO optimalizace pro vyhledávače.

Autosalon Škoda a Audi a online poptávka.

Outdoorové a auto kamery a HUD displeje do auta.

Značkové sportovní  boty  a outdorové oblečení HI-TEC.

Taktické boty a obuv Magnum.

Ceník vrtané studny online.

Bazar zahradního nábytku online.