V České republice vznikne do 5 let 1 300 dobíjecích míst pro elektromobily

23.11.2015 12:13
I na českých silnicích se stále častěji můžeme setkat s vozy, které jsou poháněny elektřinou. Bohužel současná infrastruktura v naší zemi vlastnictví elektromobilů, které jsou podle mnohých budoucností dopravy zatím příliš nenahrává, což je přesně věc, kterou by česká vláda ráda v dalších letech změnila.
V důsledku toho vzniká jak informuje deník E15, takzvaný národní plán čisté mobility, který bude za pomoci evropských fondů sloužit především k výstavbě potřebné infrastruktury a následné podpoře alternativních pohonů (například v podobě nižší silniční daně, levnějších dalničních známek a podobně).
„Nedostatečně hustá síť je totiž, společně s vysokou pořizovací cenou aut, jednou z největších překážek v rozvoji alternativních paliv,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.
 

1 300 dobíjejích míst do 5 let

Díky tomuto kroku, respektive dotačnímu programu v hodnotě 1,2 miliardy korun, by tak do roku 2020 mělo v České republice vzniknout až 1 300 dobíjecích stanic, které budou moct využívat právě majitelé elektromobilů. Podle E15 pak také dále vzniknou dvě stovky čerpacích stanic na stlačený zemní plyn CNG a pět stanic na kapalný zemní plyn LNG, s tím že do deseti let je doplní také až pět vodíkových stanic.
Pokud nápad schválí Evropská komise, mohl by plán začít fungovat už za rok.
 

Přidejte se zdarma:

 Tvorba  webových stránek a SEO optimalizace pro vyhledávače.

Autosalon Škoda a Audi a online poptávka.

Outdoorové a auto kamery a HUD displeje do auta.

Značkové sportovní  boty  a outdorové oblečení HI-TEC.

Taktické boty a obuv Magnum.

Ceník vrtané studny online.

Bazar zahradního nábytku online.