Největší taxislužba AAA vsadí na zemní plyn. Koupí 150 aut na CNG

03.09.2014 10:03
PRAHA - Flotila největší české taxislužby AAA Radiotaxi se do dvou let rozšíří o 150 nových aut poháněných plynem CNG. Záměr potvrdil Lidovkám.cz šéf firmy Jiří Kvasnička. Ten nyní vyjednává o dodávkách vozů se Škodou Auto a s Pražskou plynárenskou o slevě na plyn.
Majitel žlutých taxíků AAA Radiotaxi domlouvá spolupráci s Pražskou plynárenskou. Jiří Kvasnička se totiž rozhodl posílit flotilu svých vozů o auta s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).
Plánuje jich koupit 150 a palivo chce odebírat se slevou právě u stanic Pražské plynárenské.
„V horizontu dvou let tento počet 150 nových aut na CNG odpovídá. Jednali jsme se Škodou Auto, nastavili jsme si pravidla pro jejich odebírání,“ řekl Lidovkám.cz Jiří Kvasnička. Zájem má hlavně o novou Octavii upravenou na plyn, její zásoby jsou však nyní omezené.
„Považoval bych za úspěch, kdybychom jich do konce roku dostali deset až dvacet,“ dodal Kvasnička. Jeho AAA Radiotaxi je největší taxislužbou v Česku, jezdí pro ni zhruba 1 200 smluvních řidičů.
Auta poháněná plynem CNG jsou ekologičtější a cena za litr pohonné hmoty je výrazně nižší než u benzinu či nafty. Pro lepší představu: zemní plyn stojí v Praze podle aktuálních údajů 26 korun za kilogram, litr benzinu Natural 95 je zhruba o deset korun dražší.
Řidiči hovoří o úsporách v desítkách procent. Vyšší jsou ale pořizovací náklady.
 

Plyn za lepší cenu

Spolu s nákupem aut dohaduje Kvasnička také zvýhodněnou cenu paliva s Pražskou plynárenskou, která provozuje šest z devíti čerpacích stanic v hlavním městě. Na nich by měly žluté taxíky slevu.
„Ano, tímto směrem jednání vedeme. Je tu velký prostor pro spolupráci, považuju pana Kvasničku za solidního partnera,“ potvrdil předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček. O ceně či dosavadních výsledcích jednání zatím mluvit nechtěl.
AAA Radiotaxi patří mezi nejstarší české franšízy, podnikat začala už po revoluci. Řidiči uzavírají s firmou smlouvu, za úplatu využívají její dispečink, určená stanoviště a značku.
Někteří z nich mají vlastní vozy, od firmy si však můžou vzít také auto na leasing. To by byl případ i nových aut na CNG, které AAA Radiotaxi nakoupí.
 

Přidejte se zdarma:

 Tvorba  webových stránek a SEO optimalizace pro vyhledávače.

Autosalon Škoda a Audi a online poptávka.

Outdoorové a auto kamery a HUD displeje do auta.

Značkové sportovní  boty  a outdorové oblečení HI-TEC.

Taktické boty a obuv Magnum.

Ceník vrtané studny online.

Bazar zahradního nábytku online.